تازه ها
بازدید روابط عمومی های دستگاه های اجرایی از فرودگاه و ایستگاه هواشناسی شهرستان بیرجند مشاهده در قالب پی دی اف چاپ فرستادن به ایمیل

بازدید روابط عمومی های دستگاه های اجرایی از فرودگاه و ایستگاه هواشناسی شهرستان بیرجند


به گزارش روابط عمومی بنیاد نخبگان خراسان جنوبی، با برنامه ریزی مدیرکل محترم فرودگاه های استان خراسان جنوبی و فرماندار محترم شهرستان ، روابط عمومی های دستگاه های اجرایی شهرستان از بخش های مختلف فرودگاه شهرستان بیرجند و ایستگاه هواشناسی بازدید بعمل آوردند.

هادی سلامی مدیرکل فرودگاه های استان خراسان جنوبی ضمن تسلیت دهه ی آخر صفر و خیر مقدم به فرماندار محترم و روابط عمومی های دستگاه های اجرایی اظهاد داشت: روابط عمومی های ادارات در انعکاس اهداف و برنامه های مجموعه های دولتی و خصوصی باعث می گردند تا همشهریان با این دستاوردها و خدمات بیشتر آشنا شوند. فرودگاه در توسعه اقتصادی در سالی که مزین است به سال اقتصاد مقاومتی ، تولید و اشتغال توانسته است با حمل و نقل هوایی در حضور گردشگران ، سرمایه گذاران و مدیران کشور و اتباع خارجه تاثیر گذار باشد.

ایشان درادامه افزود: که دستگاه ها و تجهیزات فرودگاه اکثرا به دست توانمند نیروهای جوان و مستعد این خطه خاکی ساخته یا تعمیر می گردد و روابط عمومی ها در اشاعه خدمات و اطلاع رسانی فرودگاه های کشور و استان همت و تلاش نمایند.

علی ناصری فرماندار شهرستان بیرجند نیز ضمن تسلیت ایام اربعین حسینی و فرارسیدن ارتحال نبی اکرم (ص) و دو سلاله پاکشان ازمدیریت محترم فرودگاه های استان تقدیر و تشکر نموده که زمانی را معین نمودند تا روابط عمومی های دستگاه های اجرایی شهرستان بیرجند از این مجموعه بازدید بعمل آوردند.

فرماندار شهرستان در ادامه اظهار کرد: که برای اولین بار امسال از فرودگاه استان ، زائران حرم کبریا (مکه مکرمه) مشرف شدند که باعث خشنودی همشهریان در این رابطه شد.

در ادامه با همراهی آقایان بهدانی وصدری از بخش های کنترل پرواز، مخابرات ، الکترونیک ، تاسیسات ،ایمنی و حفاظت فرودگاه و پرواز، ایستگاه هواشناسی و هنرستان هوانوردی بازدید نموده و کارشناسان هر بخش مطالبی را در خصوص نحوه عملکرد خود را بیان نمایند.

 

 

نظرات استعدادهای برتر راجع به نقش فرودگاه در توسعه استان

دکتر تقی پور: مهم ترین راهکار برای توسعه استان، ارتباط با شهر های دیگر است. هرچقدر این ارتباط تسهیل شود، توسعه بیشتری در پی خواهد داشت. رشد و توسعه پایدار نیاز به زیرساخت و بستر حمل و نقل دارد و طبیعتا حمل و نقل هوایی توسعه استان را تشدید خواهد کرد و می تواند مهم ترین نقش را ایفا کند. هرچقدر ارتباطات گسترده تر باشد توسعه بیشتر خواهد بود.

دکتر هداوندی: برای توسعه دو نوع زیرساخت نرم و سخت مورد نیاز است که فرودگاه از نوع زیرساخت سخت می باشد و امکان لجستیکی برای حضور متخصصان و پژوهشگران را فراهم می آورد. همچنین امکان پروازمستقیم به افغانستان به ویژه شهرهای کابل و قندهار چنان چه تسهیل شود در حوزه تجارت و گردشگری سلامت بسیار مورد استقبال قرار می گیرد و حتی پیشنهادهایی هم از طرف ترکیش ایرلاین مطرح شده است. در حال حاضر بیماران افغانی به دلیل اینکه مسیر مناسبی برای رفت و آمد به بیرجند وجود ندارد برای درمان به هند می روند. همچنین اگر بتوان مجوز حمل بار را اخذ نمود به دلیل نزدیکی فرودگاه با منطقه ویژه اقتصادی توسعه تجارت نیز می توان تسهیل گردد.

دکتر فاتحی سیچانی: به دلیل این که بیرجند از مراکز بزرگ فاصله زیادی دارد، افزایش پروازها می تواند نقش مهم و تعیین کننده ای در توسعه داشته باشد. لازم به ذکر است سرمایه گذار یا کارآفرینی که برای اولین بار به استان می آید وقتی وضعیت فعلی پروازها را می بیند روی تصمیمش تاثیر میگذارد و احساس می کند هنوز بسترهای سرمایه گذاری در استان فراهم نیست.