تازه ها
رئیس دانشگاه هنر تهران از شهر بیرجند بازدید کرد مشاهده در قالب پی دی اف چاپ فرستادن به ایمیل

رئیس دانشگاه هنر تهران از شهر بیرجند بازدید کرد. در این بازدید دیداری سه جانبه بین دکتر اکرمی رئیس دانشگاه هنر تهران و دکتر خلیلی رئیس دانشگاه بیرجند با دکتر هاشمی سرپرست بنیاد نخبگان استان صورت گرفت.

در این دیدار رئیس دانشگاه هنر تهران ضمن معرفی استارتاپ هنر عنوان کرد:

دانشگاه هنر همگام با یک حرکت جهانی، میزبان اولین دوره "استارت آپ ویکند هنر"  بوده است. این رویداد با هدف استفاده از دانش مدرن برای کارآفرینی در زمینه های هنری برگزار گردید. خوشبختانه نتیجه اولین استارت آپ قدم به قدم منجر به برگزاری استارت آپ های بیشتر شده است، از طرفی برگزاری چنین برنامه هایی در اشتغال جوانان نقش بسزایی خواهد داشت. و در نهایت منجربه برطرف شدن مشکلات عدیده ای در کشور خواهد شد. این رویدادها با رویکرد معرفی هنرمندان و ایده های هنری خلاق آن‏ها به نوآوران و کارآفرینان جامعه و تعامل این افراد در جهت ایجاد کسب و کار خلاقانه، برنامه ریزی شده و دورنگاه آن استفاده از هنر به عنوان ابزاری برای درآمدزایی نسل جوان است.

موضوع اصلی این رویداد، هنر و تکنولوژی است. ساخت نرم افزارهایی که کارکرد هنری دارند، استفاده از هنر برای ساخت نرم افزار، وبسایت هایی با رویکرد هنری و هر کسب و کاری که هنر و تکنولوژی را در هم تلفیق کند، نمونه ای از یک استارت آپ هنری است. شرکت کنندگان فرصت دارند تا در محیطی پویا و خلاق، در قالب یک تیم بر روی ایده های خود کار کرده و طرح مقدماتی یک کسب و کار مبتنی بر هنر و تکنولوژی را پایه ریزی کنند. مربیان با تجربه در زمینه های طراحی، کدنویسی و کسب و کار در این مسیر، تیم ها را یاری می دهند. پس از ارائه کارها به داوران، تیم های برتر انتخاب شده و برای ادامه کار بر روی پروژه خود، مورد حمایت قرار می گیرند.

سپس طرفین به بحث و بررسی زمینه های همکاری مشترک در برگزاری استارتاپ هنر در بیرجند پرداختند.