تازه ها
تجلیل بنیاد نخبگان خراسان جنوبی از نفرات برتر کنکورسراسری 96 مشاهده در قالب پی دی اف چاپ فرستادن به ایمیل

تجلیل بنیاد نخبگان خراسان جنوبی از نفرات برتر کنکورسراسری 96

به گزارش روابط عمومی بنیاد نخبگان استان، مراسم تجلیل از نفرات برتر کنکور سراسری 96 با حضور دکتر هاشمی سرپرست بنیاد نخبگان استان، حجت الاسلام عبادی نماینده مردم شریف بیرجند، خوسف و درمیان، فلاحتی نماینده مردم شریف قاین و زیرکوه، نخعی مدیرکل امور بانوان و خانواده استانداری، میرابی مشاور استاندار در امور کار و کارگری، گرامی پور مشاور استاندار در امور اجتماعی، حسینی معاون آموزش ابتدایی اداره کل آموزش و پرورش استان و راستگو مدیر کل استعدادهای درخشان اداره کل آموزش و پرورش استان در بنیاد نخبگان برگزار شد.

دکتر هاشمی سرپرست بنیاد نخبگان در ابتدای جلسه ضمن خیر مقدم به افتخارآفرینان، خانواده های محترم ایشان و مسئولین حاضر در جلسه عنوان کرد: یکی از موضوعات مهم بنیاد تکریم و الگوسازی نخبگان، برگزیدگان المپیادها، آزمون ها و جشنواره های علمی ملی و بین المللی است که بنیاد استان در این راستا از نفرات برتر کنکور سرارسری 96 در این جلسه تقدیر به عمل می آورد. خراسان جنوبی را می توان مهد نخبه پروری برشمرد و مدرسه شوکتیه محل پرورش 7 پدر علم این خطه بوده است. نیروی انسانی مستعد موتور محرکه هر جامعه ای است و به جرات می توان گفت که توسعه و پیشرفت اعطایی و یافتنی نیست و خواستنی است. یکی از سیاست های بنیاد نخبگان  بنیاد سه وظیفه اصلی دارد: شناسایی، حمایت و هدایت استعدادهای برتر. بدون تردید تقویت انگیزه های علمی و ارتقای حس اعتماد به نفس در تک تک افراد جامعه به ویژه دانش آموزان و دانشجویان می تواند زمینه شکل گیری و پیدایش اعتماد به نفس ملی گردد. اعتماد به نفس ملی شاه کلید تمامی جریان های پیشرفت و توسعه می باشد. موضوعی که مقام معظم رهبری بارها به آن اشاره فرمودند و آن را عامل اصلی تداوم و پیشرفت های کشور برشمردند.

وی افزود: هدف از برگزاری این جلسه تجلیل از نفرات برتر کنکور و آشنایی ایشان با تسهیلات حمایتی بنیاد است. لازم به ذکر است طبق مقررات و آیین نامه های بنیاد، نفرات برتر کنکور سراسری تا رتبه 150 ریاضی، 100 تجربی و انسانی و 40 زبان های خارجه و هنر به طور خودکار تحت پوشش و حمایت بنیاد قرار می گیرند. حمایت ها و تسهیلات بنیاد شامل حمایت مالی، ودیعه مسکن و ازدواج و خدمت نظام وظیفه می باشد. امروز از 26 نفر تجلیل می شود که یک نفر رتبه تک رقمی، 4 نفر رتبه دو رقمی، 2 نفر رتبه سه رقمی زیر 150 و 18 نفر رتبه سه رقمی زیر 500 هستند که یک نفر برگزیده جشنواره خوارزمی و یک نفر حافظ کل قرآن در بین ایشان است.

سپس فلاحتی نماینده مردم شریف قاین و زیرکوه از تلاش نفرات برتر کنکور قدردانی کرد و از ایشان خواست از قدردان استعداد ذاتی شان باشند و در جهت رفع محرومیت استان گام بردارند.

در ادامه حجت الاسلام عبادی ضمن قدردانی از تلاش نفرات برتر کنکور سراسری عنوان کرد: علم و معنویات دو بال جهت تعالی بشر هستند و نباید از هیچ یک غافل شد. غفلت از هرکدام می توانند به جامعه بشری آسیب برساند.

وی همچنین افزود: عدم نهادینه شدن فرهنگ قانون‌مداری و تبدیل شدن آن به قانون‌گریزی و قانون‌ستیزی زمینه‌ساز اختلاس‌های موجود در کشور شده است.

در پایان نفرات برتر کنکور مورد تقدیر بنیاد نخبگان قرار گرفتند.